برخی مواقع در هر سنی که باشید ممکن است نوعی درد در ماهیچه یامفاصل یا هردوی آنها حس کنید ،درد مفاصل و ماهیچه ها ممکن است علل مختلفی مثل استرس، کمبود مواد مغذی ،تغییرات هورمونی ،خشکی یا حتی فعالیت های فیزیکی داشته باشد بنابراین این دسته از دردها وقتی ورزش می کنید طبیعی است مخصوصا وقتی ورزشی جدیدی را تجربه می کنید. برای یک ماساژ بعد از تمرینات سنگین یا بی موقع ، تسکین دهنده دردهای ناشی از التهاب مفاصل (آرتریت )، درد عضلانی ، دردهای ماهیچه ای ناشی از گرفتگی عضلانی و خستگی ، درد ناشی از پیچ خوردگی و درد عصبی چه چیزی پیشنهاد می شود ؟

مدیریت درد، یکی از دغدغه‌های اصلی دانش پزشکی است و به دنبال محدودتر شدن داروهای مطرح برای کنترل درد، روز به روز هم سخت‌تر می‌شود. استراتژی مدیریت درد شامل استفاده از داروهای ضددرد موضعی بدون نیاز به کنترل از نظر خطر سوءمصرف (نظیر دیکلوفناک و لیدوکائین) است. البته این داروها برای کنترل همه انواع درد مناسب نیستند؛ اما گزینه خوبی در بسیاری از دردهای مزمن محسوب می‌شوند.

معمولا پس از یک فعالیت خاص در آخر هفته مثل کوه پیمایی یا رسیدگی به وضعیت حیاط و انباری خانه، مفاصل شما ممکن است آسیب دیده و دردناک شود، حتی با وجود مصرف داروهای ضد درد التهاب مفاصل که بطور معمول بیمار مصرف می کند. گاهی بیمار دیگر تمایلی به باز کردن یک قرص دیگر ندارد و تصمیم می گیرد از کرم های ضد درد استفاده کند که بدون نیاز به نسخه نیز قابل تهیه از داروخانه می باشد.

اما این ترکیبات چگونه کار می کنند؟ آیا آنها اصولا در تسکین دردهای التهاب مفاصل، خوب عمل می کنند؟

 

روش درمان مناسب برای مشکلات کمر به تعدادی از عوامل همچون یافته‌های پزشک در طول معاینات انجام شده بستگی دارد. در بسیاری از موارد، مصرف دارو می‌تواند به کاهش درد و التهاب ایجاد شده کمک کرده و با کاهش فرآیند پیشرفت بیماری حتی باعث توقف شرایط آن شود. در حقیقت این ویژگی یک بخش مهم از برنامه درمان مشکلات کمر می‌باشد.

در صورتی که درد کمر در بافت‌های نرم ایجاد شود، احتمالاً مصرف پمادها و کرم‌های ضد درد قابل تهیه از داروخانه‌ها بدون نسخه پزشک می‌تواند به رفع مشکل فرد کمک کند.

 داروهای موضعی ضد درد کدام ها هستند؟

داروهای ضد درد موضعیاز طریق پوست جذب می شوند. رایج ترین نوع این داروها، کرم ها یا ژل هایی هستند که شما بر روی پوست اطراف مفصل دردناک می مالید. بدلیل اینکه ماده موثره این محصولات از طریق پوست جذب می شود، بیشتر داروهای موضعی بهتر است در مفاصلی استفاده شوند که به سطح پوست نزدیک ترند، مثل مفاصل دست یا زانو.

این داروها چقدر موثر هستند؟

درمورد اینکه اثر مثبت این داروهای ضد درد موضعی چقدر است، نظرات مختلفی وجود دارد. در حالیکه بسیاری از مردم می گویند این داروها به تسکین دردهای التهاب مفاصل کمک می کند. به نظر می رسد که در تسکین دردهای ماهیچه ای موثر تر باشند در حالیکه بیشتر در تسکین دردهای مرتبط با سلول های عصبی آسیب دیده استفاده می شود.

ضد درد های طبیعی:

رزماری

به عنوان یک ماده ضد درد، رزماری صدها سال است که به صورت موضعی در قالب خمیر یا مرهم روی بخش دردناک بدن استفاده می شود. هنگامی که به صورت خوراکی مصرف شود، رزماری به عنوان یک مسکن درد برای نقاطی که دسترسی به آنها دشوارتر است مانند سر و دردهای ناشی از یک بیماری به کار گرفته می شود.

آویشن

ترکیبات موجود در آویشن می‌توانند درد را کاهش دهند. در تحقیقاتی که روی موش‌های آزمایشگاهی انجام‌شده است محققان دریافته‌اند آویشن به‌عنوان یک داروی ضدالتهابی برای موش‌های دارای درد مزمن عمل کرده است. اگرچه در مورد تاثیر آویشن روی درد مزمن همچنان تحقیقاتی در حال انجام است، اما به افراد مبتلابه درد مزمن توصیه می‌شود از آویشن استفاده کنند.

کرم ضد درد:

 

کرم ضد درد محصولی طبیعی و موضعی است که کاربرد بسیاری در تسکین درد های اسکلتی و گرفتگی های عضلانی داشته و احساس خستگی و درد ناشی از کوفتگی را از بدن شما خارج می کند. نوع استفاده این محصول به صورت موضعی و مالش بر روی ناحیه خارجی پوست و ماساژ آرام آن، برای تاثیر پذیری بیشتر است. استفاده از کرم درمان گرفتگی عضلات راحت ترین و سریع ترین راه درمان گرفتگی عضلات است و می تواند در اکثر مواقع کمک خوبی باشد.. کرم ضد درد درمانی طبیعی برای بهبود دردهای التهابی مفاصل و دردهای عضلانی می باشد و ممکن است پس از مصرف باعث سوزش موقت و خفیف در موضع شود.

از این کرم برای از بین بردن اثرات ناشی از کوفتگی مانند: کبودی ها و خون مردگی در نواحی مختلف پوست نیز استفاده می شود که با استعمال آن، اثرات بسیار قابل ملاحظه ای را مشاهده خواهید کرد. روش استفاده نیز باید به گونه ای کاملا بهداشتی صورت گیرد، زیرا در هنگام ماساژ به دلیل باز شدن منافذ پوستی، امکان ورود باکتری ها و میکروب های موجود در سطح پوست، وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *